W Wielkim Tygodniu dostarczyliśmy pomoc prześladowanym
25 marzec 2016

W Wielkim Tygodniu dostarczyliśmy pomoc prześladowanym

W Wielkim Tygodniu dostarczyliśmy pomoc prześladowanym, którzy schronili się na południu Iraku w okolicy miejscowości Nadżaf. Mieszkańcy tych terenów to muzułmańscy szyici, którzy są prześladowani przez bojowników z tzw. Państwa Islamskiego oraz chrześcijanie. W obozach znajdują się w większości kobiety (wdowy) i dzieci.

Mamy kontakt z lekarzem, p. doktor Sana'a Al Mosawi, która opiekuje się uchodźcami. Pani doktor Sana'a jest również zarządu prowincji Nadżaf. Na kilka dni przed wylotem otrzymaliśmy wiadomość, że w obozach panuje epidemia świerzbu i o potrzebie czystej pościeli i ubrań. Dzięki pomocy tak wielu ofiarnych osób z całej Polski mieliśmy dużą partię pościeli i ubrań, szczególnie dla dzieci.

Jest to wielka Łaska Pana Boga, że mogliśmy w Wielkim Tygodniu dotrzeć z taką pomocą do uchodźców, wśród których są chrześcijanie, bo są to tereny, na które nie docierają żadne inne organizacje i chrześcijanie są tam pozostawieni bez pomocy.

Jesteśmy bardzo wdzięczni żołnierzom z wojskowego transportu powietrznego za przeprowadzenie transportu darów od fundacji i przedstawicieli fundacji oraz MSZ.

Więcej informacji tutaj: http://ftfilms.pl/

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA...