26 maja 2016 r. Koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie
24 marzec 2016

26 maja 2016 r. Koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie

Od 2003 roku w Uroczystość Bożego Ciała w Rzeszowie, na osiedlu Baranówka, przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania, w parku Sybiraków gromadzi się młodzież z całego świata by wspólnie wielbić Pana. Co roku pokazują, jak piękna może być muzyka inspirowana duchem, jak można przy niej bawić się i wielbić Boga.
Muzycy, chór, księża, biskupi podczas tego koncertu budują wspólnotę, śpiewając razem najpiękniejsze piosenki religijne.
Pomysłodawcą koncertu jest Jan Budziaszek, od 1965r. perkusista zespołu Skaldowie z Krakowa. Grał on m.in. z Tomaszem Stańką, Januszem Muniakiem, Jarosławem Śmietaną, a także z Marylą Rodowicz i z grupą “Pod Budą”. Jest autorem “Dzienniczka Perkusisty”. W części IV jeden rozdział poświęcił koncertowi “Jednego Serca Jednego Ducha” z 2003r.
Kierownik muzyczny Marcin Pospieszalski  tego dnia jednoczy artystów z całej Polski, by przy akompaniamencie muzyków z Filharmonii Rzeszowskiej i przy połączeniu chórów młodzieżowych realizuje muzyczne dzieło zachwycające wielu odbiorców.
Spotkaniu modlitewnemu przewodniczą dwaj rzeszowscy księża – ks. Andrzej Cypryś (Duszpasterz Akademicki WSIiZ w Rzeszowie) i ks. Mariusz Mika (Duszpasterz Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Rzeszowskiej).

26 maja 2016 r. zapraszamy do Rzeszowa na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha.

Więcej informacji o koncercie na oficjalnej stronie internetowej:

http://www.jednegoserca.pl/

W dniu koncertu dostępna jest tu również transmicja na żywo.

 

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA...