28 marca 2016 roku po długiej i ciężkiej chorobie odszedł do Pana Ksiądz Jan Kaczkowski
28 marzec 2016

28 marca 2016 roku po długiej i ciężkiej chorobie odszedł do Pana Ksiądz Jan Kaczkowski

28 marca 2016 roku po długiej i ciężkiej chorobie odszedł do Pana Ksiądz Jan Kaczkowski.

1 kwietnia, w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Pucku o godz. 8.30 zostanie odprawiona msza pożegnalna. Następnie, około godziny 9.15 trumna z ciałem kapłana zostanie przewieziona do kościoła pw. św. Jerzego w Sopocie. O godzinie 11.30 odbędzie się koncert pożegnalny, a pół godziny później zostanie odprawiona msza pogrzebowa w intencji śp. ks. Jana Kaczkowskiego.
Ks. Jan Kaczkowski był współtwórcą i dyrektorem Puckiego Hospicjum pw. Św. Ojca Pio, a także Ambasadorem Światowych Dni Młodzieży.
Kapłan zostanie pochowany na Cmentarzu Komunalnym w Sopocie przy ul. Malczewskiego. Nabożeństwo rozpocznie się o godzinie 14.

W testamencie ks. Jan prosił by zamiast kwiatów i wieńców pogrzebowych złożyć datki na rzecz Puckiego Hospicjum.

„Bardzo proszę mnie pochować w sutannie, z humerałem, w albie, z cingulum i stułą na krzyż, z manipularzem, w takim ładnym, czarnym ornacie, żeby dzieci mojego rodzeństwa, wiedziały, że wujek nie wyparował, nie zniknął. I że śmierć jest czymś zupełnie realnym i normalnym. Zdarza się to nam śmiertelnikom” – napisał w swojej książce „Grunt pod nogami”.
„W trudnym czasie pożegnania z ukochanym Synem i Bratem przyjmijcie wyrazy duchowej bliskości i zapewnienie o modlitwie, które przesyłam w imieniu Komitetu Organizacyjnego ŚDM 2016 i młodych ludzi przygotowujących się do lipcowego spotkania w Krakowie. To z ich woli Ksiądz Jan został zaproszony do grona oficjalnych Ambasadorów Światowych Dni Młodzieży – osób, które dla młodych są autorytetem i wzorem mądrego i twórczego życia.” – napisał w liście do bliskich ks. Jana Kaczkowskiego bp Damian Muskus OFM, Koordynator Generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016.

 

Foto: JAN KUCHARZYK / East News

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA...