Dla parafii

W tym wyjątkowym dla Kościoła w Polsce Roku Świętym Miłosierdzia Bożego oraz roku organizacji Światowych Dni Młodzieży pragniemy zaprosić Was do udziału w największym filmowym dziele ewangelizacyjnym w Polsce pt. „Wiara i Film” realizowanym przez Fundację SOS dla życia oraz dystrybutora filmów religijnych FT FILMS.

„Wiara i Film” to książeczka, w której znajdują się ciekawe artykuły umacniające wiarę oraz ewangelizacyjny film na DVD dołączony do każdego wydanego tomu. W tomie pierwszym znalazł się „Największy z cudów” - porywający, pełnometrażowy film animowany dający nowe spojrzenie na cud, jakim jest Msza Święta Kościoła katolickiego. Dzieło zostało wyreżyserowane na podstawie objawień świętych, m.in. Siostry Faustyny Kowalskiej.

Celem projektu „Wiara i Film” jest ewangelizacja poprzez dotarcie z filmem religijnym do szerokiego grona widzów, dlatego też cena jednej książeczki z dołączonym filmem to zaledwie 3 zł.

Środki pozyskane ze sprzedaży przeznaczone zostaną na: pomoc dla prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie, organizowaną przez Fundację SOS DLA ŻYCIA,  przygotowania Światowych Dni Młodzieży w Polsce oraz wsparcie parafii i księży znajdujących się w trudnej sytuacji.

Fundacja SOS DLA ŻYCIA powstała w 2012 roku. Naszym priorytetem jest obrona życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci. W ciągu roku Fundacja SOS DLA ŻYCIA przygotowała i zrealizowała pięć transportów o wartości 1 mln 240 tys. 410 zł z pomocą dla prześladowanych chrześcijan z Syrii i Iraku. Z kolei firma FT FILMS wprowadziła do dystrybucji kinowej takie dzieła jak: „Cristiada”, Największy z cudów” czy „Miłość z netu”.

Jesteśmy przekonani, że książeczka „Wiara i Film” wraz z dołączonym filmem DVD będzie doskonałym narzędziem ewangelizacyjnym, ale także, w obchodzonym Roku Miłosierdzia Bożego, pozwoli otworzyć ludzkie serca na bliźnich prawdziwie potrzebujących naszej pomocy.

Ks. Tomasz Jegierski,

Prezes Fundacji SOS dla życia