O Wydawnictwie

O Wydawnictwie

Firma FT Films powstała w Rzeszowie w 2009 roku. Zajmuje się działalnością wydawniczą, produkcyjną i dystrybucyjną. W 2012 roku wprowadziła do kin film „5 dni wojny” - oparty na prawdziwych wydarzeniach thriller opowiadający o wojnie w Gruzji w 2008 roku. Firma jest też dystrybutorem „Cristiady” (premiera: kwiecień 2013 r.) - najdroższej produkcji w historii kina meksykańskiego z gwiazdorską obsadą. Uzyskała również prawa do „Największego z cudów” - wspaniałej, animowanej opowieści o misterium Mszy Świętej (premiera listopad 2013 r.). W lutym 2015 roku firma wprowadziła do kin „Miłość z netu”. W planach ma produkcje kinowe pełnometrażowe i animowane.

Nakładem powiązanego z firmą wydawnictwa FT ukazały się takie książki jak: „Teofil”, „Pamięć przeszłości. Przewodnik na czasy ostateczne”, „Święta Chusta, Święta Krew” oraz „Harry Potter and the Paganization of Culture”, „He Likes Tuesdays Best”, „1001 Things You Should Know About the Blessed John Paul II”, „A Retreat with the Blessed John Paul II”, „Blessed John Paul II. A Pope of the Divine Mercy” i „Prayers of the Blessed John Paul II to Our Lady”.

Wykaz filmów wprowadzonych do dystrybucji przez FT Films

5 dni wojny (5 days of war)

Film opowiada o odwadze międzynarodowych reporterów i Gruzinów, ukazując prawdziwą cenę militarnego konfliktu. Film został nakręcony w Gruzji w ciągu 6 tygodni. „5 dni wojny” jest trzymającym w napięciu i poruszającym obrazem ludzi, którzy – ryzykując własnym życiem – każdego dnia przesyłają wiadomości z linii frontu. Inspiracją do powstania filmu były prawdziwe wydarzenia, które rozegrały się podczas błyskawicznej, ale niszczycielskiej, pięciodniowej wojny między Rosją a Gruzją w 2008 roku.

Więcej informacji o filmie tutaj: http://5dniwojny.pl/

Cristiada (For Greater Glory: The True Story of Cristiada)

„Cristiada” opowiada historię grupy kobiet i mężczyzn, z których każdy decyduje się na podjęcie największego ryzyka dla dobra swoich rodzin, wiary i przyszłości swojego kraju. Fabuła filmu przybliża skrywane przez lata prawdziwe wydarzenia Powstania Cristeros, które w latach dwudziestych wstrząsnęło dwudziestowieczną Ameryką. Obsadzie „Cristiady” przewodzi nominowany do Oscara Andy Garcia, odgrywający rolę generała Gorostiety, wojskowego w stanie spoczynku.

Zakupu filmu można dokonać tutaj: http://www.sklep.ftfilms.org/produkt/cristiada-plyta-z-filmem-dvd

Największy z cudów (El gran milagro)

„Największy z cudów” to porywający, pełnometrażowy film animowany dający nowe spojrzenie na cud, jakim jest Msza Święta Kościoła katolickiego z aniołami i demonami w tle. Fabuła skupia się na trzech osobach, które spotykają się na tej samej Mszy Świętej z powodu życiowych kryzysów, z jakimi walczy każdy z nich. Msza Święta nie jest dla nich niczym nowym, ale nie są w stanie zrozumieć jej prawdziwego znaczenia. Pomoc przychodzi ze strony aniołów stróżów, którzy pozwalają bohaterom pojąć walkę dobra ze złem i cudowny triumf wiary, który unaocznia się podczas każdej Eucharystii.

Zakupu filmu można dokonać tutaj: http://www.sklep.ftfilms.org/produkt/najwiekszy-z-cudow-dvd

Miłość z NETU (Christian Mingle)

„Miłość” z netu” to komedia romantyczna. Jej bohaterka, Gwyneth Hayden, jest trzydziestokilkuletnią szefową marketingu u szczytu kariery. Ma szafę pełną najlepszych ciuchów, wymarzone mieszkanie i wspaniałych przyjaciół. Brakuje jej tylko ukochanego mężczyzny. Pod wpływem chwili tworzy swój profil na portalu randkowym dla ludzi z wartościami. Niestety, próby zaimponowania wymarzonemu mężczyźnie kończą się fatalnie, gdy ten dowiaduje się o jej „fałszywej wierze”. Gwyneth dostrzega, jak powierzchowne, pełne sztuczności i udawania jest jej życie.

 

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA...